Polish English Chinese (Simplified) Ukrainian

Najważniejsze wskazówki dotyczące zapobiegania występowania komarów

Zrozumienie, jak zapobiegać i chronić się przed narażeniem na komary, jest bardzo ważne, ponieważ oprócz bycia irytującym utrapieniem, komary stanowią również szereg zagrożeń dla zdrowia ludzkiego. Nie jest to często w naszym klimacie, ale tak, komary mogą przenosić choroby.

Na szczęście istnieje wiele wskazówek dotyczących konserwacji, które można zastosować, aby zarządzać komarami na naszej posesji, z których wiele można wdrożyć w stylu „zrób to sam” lub z pomocą profesjonalnej firmy. 

Sprawdźmy je! 

1)  Zmniejsz siedlisko komarów wokół domu poprzez regularne czyszczenie i opróżnianie pojemników z wodą, takich jak rynny, łodzie, kajaki, kąpieliska dla ptaków, baseny, zabawki dla dzieci, okapy, plandeki i donice z roślinami.

Słabo osuszone obszary, takie jak zagłębienia, kałuże, opony lub inne obszary, w których gromadzi się woda, należy naprawić i zminimalizować. Wyeliminowanie jak największej liczby takich miejsc ograniczy występowanie w okolicy komarów.

2)  Upewnij się, że beczki deszczowe są przykryte drobnym sitem i szczelnie zamknięte wokół rury spustowej. Ponieważ komary rozmnażają się w stojącej wodzie, pomoże to zapobiec większej liczbie komarów w pobliżu Twojej posesji.

Zbiorniki i inne obszary gromadzące wodę należy ściśle monitorować, aby upewnić się, że stojąca woda również nie utrzymuje się przez dłuższy czas i nie pozwala na rozmnażanie się komarów.

3)  Oczyść podwórko ze starych opon, pustych doniczek, wiader i innych zanieczyszczeń, w których zbiera się woda.

4)  Utrzymuj koszoną trawę i przycinaj roślinność wokół obszarów o dużym natężeniu ruchu, takich jak wejście i np. altany, gdzie spędzasz czas w ciepłe dni.

5)  Unikaj pozostawiania stosów trawy, liści lub martwego drewna na podwórku. Są to świetne miejsca do rozmnażania i ukrywania się komarów.

6) Skorzystaj z usług profesjonalistów!. Nasz doświadczony zespół licencjonowanych i przeszkolonych techników odwiedzi Twój dom i ogród, aby zapewnić Tobie i Twojej rodzinie ochronę przed komarami. Starannie celujemy i opryskujemy wszystkie miejsca, w których żyją, odpoczywają i ukrywają się komary. 

KONTAKT