Polish English Chinese (Simplified) Ukrainian

Jak uchronić się przed karaluchami w kuchni?

Jak zapobiegać karaluchom w Twojej kuchni?

Nikt nie chce znaleźć karaluchów w kuchni, a radzenie sobie z plagą karaluchów nie jest łatwe, ale zapobieganie przedostawaniu się karaluchów do kuchni jest o wiele łatwiejsze niż ich pozbycie się. Kuchnia jest jednym z najczęstszych miejsc, w których można znaleźć karaluchy w Twoim domu.

Karaluchy uwielbiają brudne, wilgotne środowisko oraz oczywiście jedzenie i wodę, więc kuchnia jest oczywiście jednym z ich ulubionych miejsc do swobodnego wędrowania i rozmnażania się. Najczęstszym karaluchem w kuchni jest karaluch niemiecki , który rozwija się w miejscach o wysokiej wilgotności i ciepłych.

Karaluchy mogą dostać się do twojego domu na wiele sposobów. Mogą przedostać się przez wszelkie otwory w ścianach i podłogach, szczególnie te wokół rur wodociągowych i kanalizacyjnych oraz kabli elektrycznych. Karaluchy można łatwo przywieźć do domu w żywności i opakowaniach zakupionych z zainfekowanych pomieszczeń handlowych.

Nie zalecamy używania w kuchni agresywnych środków chemicznych. Te toksyny mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, jeśli przypadkowo wejdą w kontakt z żywnością.

Zadzwoń do profesjonalnej firmy zajmującej się zwalczaniem szkodników

Oto kilka wskazówek, jak trzymać te szkodniki z dala od domu i jak pozbyć się karaluchów, które mogły już się wprowadzić:

Sprzątaj

Resztki jedzenia na blacie kuchennym lub podłodze, nieumyte naczynia w zlewie, odkryte kosze na śmieci to jedne z najczęstszych przyczyn inwazji karaluchów w Twojej kuchni. Sprzątanie kuchni z bałaganu i eliminacja źródeł żywności Dlatego pamiętaj, aby codziennie wyrzucać śmieci lub przechowywać je w szczelnym pojemniku. Codziennie myj naczynia i uważaj na okruchy. Konieczne jest również regularne czyszczenie szafek kuchennych, przynajmniej raz w tygodniu lub co drugi tydzień.

Sprawdzaj zlew, blat kuchenny i nieszczelne rury. Przyzwyczajaj się do wycierania blatów w kuchni i obszarach żywności każdego wieczoru, ponieważ karaluchy są najbardziej aktywne w nocy. Karaluchy mogą przetrwać bez jedzenia przez dłuższy czas, ale nie długo bez wody, więc utrzymywanie czystego i suchego środowiska kuchennego pomoże je powstrzymać.

Liście laurowe

Jeśli wolisz bardziej naturalne środki, wypróbuj liście laurowe. Są powszechnie używane do problemów z owadami i owadami. To nie zabije karaluchów, ale wiele szkodników i owadów nienawidzi zapachu olejków eterycznych, które te liście naturalnie uwalniają. Po prostu umieść te liście w szafkach kuchennych i pozwól im wykonać pracę.

Proszek boraksowy

Borax Powder to popularny produkt do czyszczenia domu, który jest używany w kuchniach, aby pomóc w ograniczeniu pleśni, pleśni i innych typowych problemów kuchennych. Jest to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się tych niechcianych szkodników. Po prostu wyczyść swoje szafki za pomocą proszku boraksowego lub posyp go do środka.

Kwas borowy

Innym często używanym i wysoce skutecznym środkiem owadobójczym jest kwas borowy. Pochodzący z minerału boru kwas borowy jest dość toksyczny dla owadów. Wystarczy zmieszać trochę kwasu borowego i cukru, a następnie rozprowadzić go w miejscach, w których hoduje się karaluchy. Podczas gdy cukier wabi robaki, kwas borowy natychmiast je zabija.

Należy jednak pamiętać, że jest to substancja chemiczna i może być niebezpieczna dla Twojego dziecka lub zwierzęcia.

Uszczelnij pęknięcia i szczeliny

Karaluchy wchodzą do domów przez pęknięcia i szczeliny w drzwiach, oknach i fundamentach. Sprawdź obszar wokół kuchni pod kątem szczelin, pęknięć i dziur, które mogą służyć jako punkty wejścia. Uszczelnij szczeliny wokół okien i drzwi za pomocą uszczelek i uszczelnij pęknięcia uszczelniaczem. Karaluchy zostaną zepchnięte z ciemnych kryjówek na otwartą przestrzeń, gdzie długo nie przeżyją.

Chcesz również wyeliminować źródła wody, znajdując i naprawiając wszelkie wycieki wody. Sprawdź okolice zlewów i odpływów pod kątem wycieków i skontaktuj się ze specjalistą, jeśli potrzebujesz profesjonalnego uszczelnienia jakichkolwiek dużych nieszczelności w rurach. Eksperci zalecają izolowanie rur kuchennych i łazienkowych, aby zapobiec wilgoci i kondensacji. Możesz również użyć osuszacza, aby utrzymać wilgotność względną na minimalnym poziomie.

Nie tylko dezynsekcja

Firmy DDD to nie tylko walka ze szkodnikami. To także usługi czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń. Dzięki sprawnie działającym generatorom ozonu, jesteśmy w stanie szybko i skutecznie osiągnąć pomieszczenie czy nawet cały dom wolny od wirusów i bakterii.

KONTAKT