Polish English Chinese (Simplified) Ukrainian

Jakie zagrożenie dla zdrowia niosą za sobą szkodniki?

Szkodniki mogą być bardzo szkodliwe dla Twojego domu. Mogą przeżuwać druty, gryźć meble, zarażać drewno i na ogół niepokoi ich życie. Ale czy wiesz, że mogą również stanowić poważne zagrożenie dla Twojego zdrowia?

Zrozumienie zagrożeń dla zdrowia, jakie mogą powodować inwazje szkodników, jest bardzo ważne. Karaluchy, gryzonie, pchły i kłujące owady to jedne z najczęstszych szkodników występujących w domach i wokół nich. To chłodne, że możesz dzielić swoją osobistą przestrzeń z tymi szkodnikami, pomimo stwarzanych przez nie zagrożeń dla zdrowia.

Poniżej znajduje się szczegółowy przegląd zagrożeń dla zdrowia związanych z określonymi szkodnikami.

Karaluchy

Karaluchy zawsze szukają pożywienia i wody i zazwyczaj potrafią je znaleźć. Jeśli masz w domu karaluchy, nie oznacza to, że jest brudny. Mogli dostać się przez szczeliny i szczeliny w twoim domu, przez otwory wokół drzwi i okien, a nawet podwieźć bagaże lub torby. Możesz jednak zminimalizować ich obecność, uszczelniając wszelkie szczeliny, utrzymując powierzchnie kuchenne i podłogi wolne od żywności i tłuszczu oraz zatrzymując wszelkie przecieki hydrauliczne.

Gdy karaluchy poruszają się po twoim domu, zrzucają części ciała i wydalają kał i ślinę. Kiedy te substancje dostaną się do powietrza, działają tak samo jak roztocza w twoim domu. Mogą wywoływać astmę lub alergie, gdy je wdychasz.

Alergie na karaluchy mogą powodować przewlekłe objawy trwające dłużej niż alergie sezonowe.

Karaluchy będą podróżować po twoim domu w nocy i w ciemnych miejscach. Mogą zanieczyścić powierzchnie, na których przygotowywana jest żywność, przybory kuchenne i wszelką żywność, do której mają dostęp. To skażenie może prowadzić do zagrożeń dla zdrowia, takich jak zatrucie pokarmowe i inne infekcje.

Gryzonie
Jeśli masz małe luki w swoim domu, szczury i myszy mogą łatwo znaleźć drogę przez nie. Myszy mogą zmieścić się w otworze wielkości dziesięciocentówki. Możesz tego nie zauważyć, ale pozostawią odchody w odizolowanych miejscach, takich jak pod listwami przypodłogowymi, pęknięciami w podłodze lub wzdłuż tylnych ścian domu.

Myszy i szczury mogą zanieczyścić obszar żywności i przygotowywania posiłków moczem, kałem, sierścią i śliną. Są również wektorami dla kleszczy, wszy i pcheł. Jeśli widziałeś ich odchody w swoim domu, prawdopodobnie masz już problem z gryzoniami.


Pchły
PchłaUkąszenia pcheł działają drażniąco i swędzą. Drapanie ich może spowodować otwarte rany podatne na infekcje. Jeśli kiedykolwiek miałeś do czynienia z pchłami, rozumiesz, że są one zdecydowanie uciążliwe. Nie tylko są uciążliwe, ale ich pozbycie się może być bardzo trudne.

Ukąszenia pcheł mogą u niektórych osób powodować ciężkie reakcje alergiczne. Mogą również przenosić tyfus, dżumę i tasiemce, gdy żywią się zwierzętami takimi jak szczury, a następnie przenoszą bakterie na człowieka.

Owady kłujące
Identyfikacja os do zwalczania szkodników informuje, że kłujące owady każdego roku wysyłają na pogotowie ponad 500 000 osób. Osoby uczulone na użądlenia są najbardziej narażeni na ryzyko, ale każdy może być dotknięty, jeśli zaroi się i zostanie użądlony przez dużą liczbę kłujących owadów naraz.

Kolonie mogą zawierać tysiące os, które będą agresywnie bronić swojego gniazda przed intruzami. O tej porze roku zbierają również żywność dla ludzi na grillach, kempingach, targach i innych zajęciach na świeżym powietrzu. Żółte kurtki łatwo prowokują i mogą wielokrotnie użądlić. Będą nawet ścigać swój cel na duże odległości.

KONTAKT